Uczestnicy projektu: 241 szkół z Polski w tym nasza szkoła, 1 szkoła z Turcji i 1 z Ukrainy.
Projekt przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat; wspólnie będziemy świętować nie tylko Dzień Kropki, ale cały Tydzień Kreatywności od 13 do 17 września.
Głównym celem projektu jest pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem odkryjmy, że ogromną frajdą jest łączenie kropek, budowanie relacji i edukacyjnych przyjaźni.
Historię Vashti i jej kropki zna coraz więcej uczniów. Sprawmy, by kolejni uczniowie dostrzegli, jak wielka siła tkwi w nich samych oraz jak wiele mogą czerpać od swoich kolegów i koleżanek.
Zadania, które wykonaliśmy wspólnie z innymi uczniami z różnych szkół to:
1. „Przyjaciele Kropki”- Uczniowie przygotowywali prace z kropkami w roli głównej – NIE RYSUJĄC – tworzyli z papieru, plasteliny, waty, folii, płatków kosmetycznych, korków, itp.
Wykonaliśmy zdjęcia i zamieściliśmy 5 najlepszych prac we wspólnej kolekcji - Przyjaciele Kropki - Wakelet
2. Słowniczek „Kropka i Przyjaciele”/Glossary "Dot and Friends" - Wspólnie tworzyliśmy chmurę wyrazową z rzeczownikami, które zawierają literkę „O”.
3. „Las Talentów” - Uczniowie wykonywali wspólny plakat w programie Canva.
4. „ Malujemy jak Kandyńskiy- Ty też możesz zostać artystą”- Poznaliśmy malarstwo abstrakcyjne, tworzyliśmy wspólny obraz (narzędzia: rysunki google).
5. „Postaw swoją kropkę” – na wspólnej tablicy interaktywnej uczniowie wstawiali swoje kropki.
Koordynator projektu: Katarzyna GIbajło