Szkoła przyjazna uczniom

Nasza szkoła jest placówką przyjazną uczniom. Dąży do zaspokojenia oczekiwań dzieci i rodziców. Uczniowie rozwijają się pod okiem profesjonalnej, otwartej, ciągle doskonalącej się kadry pedagogicznej.

Szkoła posiada dobrze wyposażone sale lekcyjne, w tym pracownię polonistyczno-historyczną, matematyczno-fizyczną, przyrodniczo-chemiczną, językową, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę szkolną oraz stołówkę. Rozwój fizyczny naszych uczniów jest realizowany na dwóch boiskach szkolnych. Obwód szkolny obejmuje wsie: Sierakowice, Rachowice, Tworóg Mały. Blisko 60 procent stanowią dzieci dojeżdżające do szkoły autobusem szkolnym.

Uczniowie w ramach zajęć dydaktycznych mają możliwość uczestnictwa w zajęciach nauki języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Szkoła stwarza możliwości atrakcyjnego spędzania czasu oraz rozwijania własnych zainteresowań poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych.

Redagujemy gazetkę oraz stale aktualizowaną kronikę szkolną. Szkoła posiada stronę internetową (www.spsierakowice.szkolna.net) oraz profil na Facebooku, gdzie umieszczamy wiele ciekawostek i informacji dotyczących życia szkoły, zdjęcia z imprez szkolnych, dokumenty dotyczące bieżącego funkcjonowania placówki.

W Szkole propagujemy historię i kulturę naszego regionu.

Rokrocznie organizowane są wyjazdy śródroczne - tzw. "Zielona Szkoła”, wycieczki, wyjazdy ukulturalniając - do filharmonii, teatru, kina, muzeum.

Prowadzimy liczne akcje o charakterze charytatywnym i ekologicznym. Wspieramy osoby potrzebujące uczestnicząc w akcji "Szlachetna paczka", symboliczna "Adopcja szkoły podstawowej w Kamerunie", wspieramy schronisko dla zwierząt w Gliwicach.

Poprzez organizację licznych imprez skierowanych do społeczności lokalnej szkoła promuje swój pozytywny wizerunek na zewnątrz.

Informacje o swojej działalności Szkoła zamieszcza w lokalnej gazecie „Miasteczko”.

W swojej działalności statutowej Szkoła ściśle współpracuje z Radą Rodziców oraz władzami i środowiskiem lokalnym.

Nasza szkoła jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki wszystkim dzieciom, które do nas przyjdą. Dbamy o to, aby rodzice byli usatysfakcjonowani jakością i fachowością naszych działań oraz efektami kształcenia i wychowania.