Opis grupy

Witamy w roku szkolnym 2024/2025 w grupie „Słoneczek”. Do naszej grupy uczęszczają dzieci 6 letnie. W tym roku szkolnym pracujemy na programie „Drużyna marzeń" wydawnictwa WSiP. "Słoneczka" w ciągu całego roku aktywnie przygotowują się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie - wkroczenie w świat liter i liczb. Dlatego w naszej grupie wykorzystujemy inne programy edukacyjne oraz różnorodne metody pracy min: elementy Dziecięcej Matematyki prof. E.Gruszczyk-Kolczyńskiej, Bajkoterapię – która pomaga nam lepiej zrozumieć nasze emocje i uczucia, elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Aktywne Słuchanie Muzyki Batti Strauss oraz Carla Offa.

Nasze „Słoneczka” to prawdziwe Bystrzaki, które z uśmiechem na ustach i wiarą we własne siły pokonują codzienne wyzwania i trudności. Uczestniczą w zajęciach, zabawach ruchowych, rozwijają swoje zdolności muzyczne na rytmice i doskonalą wymowę na zajęciach z logopedii. Są ciekawe świata, koleżeńskie i bardzo aktywne dlatego uwielbiają wszystkie zajęcia ruchowe zarówno w sali, jak i na naszym przedszkolnym podwórku.

Życzymy im dużo radości i wspaniałych chwil w przedszkolu, a Rodzicom wiele satysfakcji z dostrzegania rozwoju swoich dzieci.

Wychowawczyni grupy Ania Jonderko