Działalność samorządu

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego za II semestr roku szkolnego 2022/23

Działalność Samorządu Uczniowskiego w drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023 nadal polegała na aktywnym udziale uczniów w życiu szkoły i pracy na rzecz społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Sierakowicach.

W dalszym ciągu przewodnicząca i opiekun SU ściśle współpracują z dyrekcją szkoły, ustalając i podejmując wspólne działania. Samorząd wspierają trójki klasowe oraz zespół techniczny, który obsługuje szkolne imprezy i konkursy.

W drugim semestrze zorganizowano kilka zbiórek , które wspomogły Radę Rodziców w kupnie drewnianej wiaty oraz stolików i ław pod wiatę szkolną, m.in. na Walentynki, Dzień Kobiet i Mężczyzn, Wielkanoc, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca.

Samorząd zorganizował pocztę Walentynkową. W ramach karnawału odbyły się: dyskoteka dla klas starszych po lekcjach oraz bal przebierańców dla klas 4-5 w trakcie lekcji. Przedstawicielki samorządu poprowadziły szkolny konkurs Mam Talent. Przeprowadzono akcję w ramach Dnia Książki: konkurs plastyczny „Skarbnica wiedzy i przygód”, akcję Podaruj książkę do biblioteki, sprzedaż zakładek. Samorząd pomagał w organizacji obchodów Dnia pustej klasy- 16 czerwca. Samorząd pomógł w przeprowadzeniu Gminnego Konkursu „Aktywnie spędzam czas ze swoją rodziną”. W drugim semestrze także funkcjonowały dyżury na stołówce.

Samorządem Szkolnym opiekowała się roku szkolnym 2022/2023 p.Katarzyna Spyra. Bardzo aktywnie samorząd wspiera także p. Sabina Czerwik, która jest zastępcą opiekuna samorządu. Odbyło się 5 spotkań samorządu.

Odbyły się wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Przewodniczącą została Emilia Przybyła, zastępcą Filip Goik, a sekretarzem Maja Król.  Na opiekuna samorządu ponownie wybrano Katarzynę Spyra.