Psycholog szkolny Małgorzata Kuberek

Godziny pracy:

Wtorki 12.00 - 15.15

Czwartki 9.15 - 13.00

Psycholog szkolny to osoba, która zajmuje się w szkole pierwszą pomocą psychologiczną. Najważniejszym celem pracy psychologa szkolnego jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom.

Uczniowie

Psycholog nie ocenia, lecz rozmawia z uczniem o problemie i pomaga mu znaleźć rozwiązanie sytuacji z którą się zgłosił. Możesz mieć pewność, że możemy porozmawiać kiedy czujesz taką potrzebę, kiedy masz trudności w szkole z nauką lub w kontaktach z rówieśnikami lub rodzicami, ale także wtedy gdy nie czujesz się bezpiecznie lub kiedy sytuacja w domu lub szkole utrudnia Ci funkcjonowanie.

Nauczyciele

Psycholog szkolny pomaga nauczycielom zrozumieć sytuację ucznia, jest mediatorem pomiędzy uczniem i nauczycielem. Wspomaga nauczyciela w nowych formach pracy, mających swoje źródło w psychologii, konsultuje trudności uczniów i wypracowuje odpowiednie rozwiązania dla danej sytuacji.

Rodzice

Psycholog wspiera i nakreśla funkcje wychowawcze, pomaga w zrozumieniu świata dziecka i nastolatka. Kiedy rodzic nie radzi sobie z dzieckiem w domu lub zauważa negatywne przejawy jego zachowania może zwrócić się o pomoc, także kiedy chce lepiej zrozumieć swoje dziecko.

Pracę psychologa szkolnego reguluje  rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 2018 r., rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Szkoła w swoim statucie, regulaminie określa zadania  wychowawczo- profilaktyczne dla pracy psychologa.

Co oferuję:

- czas i miejsce tylko na Was,

- wsparcie mentalne,

- pomoc w realizacji celu,

- pomoc w rozwiązaniu problemów.

Do zobaczenia!

Jestem dla Was.