Szlachetna paczka 2023

Utworzono dnia 21.11.2023

Pan Jarosław (52 lata) z panią Kariną(56 lat)

"Ja jestem jej oczami, a ona moimi nogami"- tak wygląda rzeczywistość pana Jarosława i jego partnerki pani Kariny.

Mężczyzna zmaga się z nieokreślonymi problemami neurologicznymi, które spowodowały niedowład jego kończyn, jego partnerka natomiast jest w znacznym stopniu pozbawiona wzroku. Zarówno pan Jarosław, jak i partnerka mają stwierdzoną niezdolność do pracy. Lekarze nie dają im szans na poprawę sytuacji zdrowotnej. Pomimo że naprawdę bardzo chcieliby pracować, to nikt nie daje im na to szans. Przed pojawieniem się problemów zdrowotnych pan Jarosław miał żonę, córkę oraz satysfakcjonującą pracę na stanowisku ślusarza. Niestety z uwagi na narastający problem z poruszaniem się stracił wszystko i zmagał się z kryzysem bezdomności. W tym roku otrzymał małe mieszkanie socjalne, które aktualnie jest jego "oczkiem w głowie". Nareszcie ma swój własny, ciepły kąt.

Dzięki partnerce pan Jarosław czasami może wyjść, chociażby kilka metrów na spacer, aby ciągle nie przebywać jedynie w domu. Ich jedyną radością są rzadkie wizyty rodziny. Jedyny przychód mężczyzny i jego partnerki to renta (1878 zł), która często nie są wystarczające na opłacenie rachunków, a nawet kupno żywności, czy środków czystości. Po odliczeniu kosztów utrzymania (1387 zł) pozostaje im 250 złotych na osobę miesięcznie. Ich rodziny i znajomi nie są w stanie ich wspierać finansowo. Mimo ich problemów zdrowotnych pan Jarosław wraz z panią Kariną są bardzo wdzięczni za otrzymanie mieszkania socjalnego, ponieważ to będzie ich pierwsza od lat zima, którą spędzą w cieple, a nie w namiocie lub pustostanie. Mówią "marzymy o poprawie naszego zdrowia i możliwości normalnego życia".

Cztery kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność

Mleko

Cukier

Olej

Dżem

Konserwy mięsne

Konserwy rybne

Owoce i warzywa w puszkach

2. Wyposażenie mieszkania

Szafka kuchenna

W kuchni znajdują się jedynie szafki kuchenne górne, a niepełnosprawność pana Jarosława uniemożliwia mu korzystanie z nich. Szafka kuchenna na dole da mu możliwość samodzielnego wyciągania garnków czy talerzy.

Dolna szafka kuchenna (wymiary około 90x60).

Firanki (2 sztuki, przykłaowe wymiary 200x150).

Czajnik

Mikser lub robot kuchenny.

3. Środki czystości

Mydło / żel myjący

Szampon

Płyn do płukania tkanin

Proszek do prania

Płyn do mycia naczyń

Inne (Szampon przeciwłupieżowy.)

4. Odzież

Jarosław: Dres (Całoroczne)

Rozmiar: M, Uwagi: W kolorze szarym lub czarnym, pan Jarosławan ma 172 cm wzrostu i w pasie 85 cm.

Jarosław: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: M, Uwagi: Najlepiej jeansy.

Jarosław: Rękawiczki (Zimowe)

Rozmiar: M,

Karina: Sweter (Zimowe)

Rozmiar: L, Uwagi: Swetry lub golfy, ciemne kolory.

Karina: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 39, Uwagi: Zimowe i ciemne, do połowy łydki.

Szczególne upominki

Jarosław: Krem po goleniu i słodycze.

Karina: Krem do rąk, do twarzy i słodycze.

Uwagi:

Słodycze bez zawartości orzechów(uczulenie).