Wycieczka klasy 6 do Bielska – Białej

Utworzono dnia 29.11.2023

Wycieczka klasy 6 do Bielska – Białej.

14 listopada 2023 r. uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawcy i Dyrektora ZSP w Sierakowicach pojechali na wystawę kosmiczną – Kosmo Park do Bielska – Białej. Na miejscu czekała na nich kosmiczna przygoda. Za pomocą sprzętu interaktywnego i multimedialnego mogli poznać struktury układu słonecznego, przenieść się do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, poczuć grawitację na innych planetach, poobserwować Ziemię z kosmosu, naprawić statek kosmiczny i przenieść się na pokład stacji kosmicznej. Ciekawa była również wystawa prawdziwych kostiumów astronautów i opakowań po posiłkach, meteorytów, gazet, amerykańskich i radzieckich statków kosmicznych. Na zakończenie tej ciekawej podróży po kosmosie uczniowie klasy szóstej wzięli udział w warsztatach kosmicznych, a wytwory swojej pracy zabrali do domu. Otrzymali także od animatorki certyfikat młodego odkrywcy, który daje im wolny wstęp na kolejną wystawę do Kosmo Parku w dowolnej miejscowości na terenie kraju.