Jesienny kiermasz za św. Marcinem akcja PCK

Utworzono dnia 15.11.2021

Listopadowa akcja Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża

„Jesienny kiermasz ze świętym Marcinem.”

W listopadowy poniedziałek i wtorek na dwa dni przed Dniem Niepodległości został zorganizowany niewielki kiermasz. Członkowie szkolnego koła PCK z klasy 4, 5 i 8b sprzedawali wykonane przez siebie domowe wypieki i ozdoby jesienne. Ta inicjatywa miała na celu zwrócić uwagę na postać świętego Marcina, którego święto obchodzimy równolegle z Dniem Niepodległości, to jest, 11 listopada. Święty Marcin, patron między innymi dzieci, żebraków i żołnierzy, to uosobienie takich cech jak dobroć, bezinteresowność, pokora i hojność. Lekcje kulturowe, które przybliżały postać świętego, odbywały się przez cały tydzień na lekcjach języka niemieckiego ponieważ jest to święty szczególnie czczony w Niemczech, ale również na Śląsku i w Wielkopolsce. Pieniądze zebrane w czasie kiermaszu zostaną przeznaczone na Szlachetną Paczkę, której kolejna edycja rusza w naszej szkole w połowie listopada.

Małgorzata Wrotny