Pomagamy Ukrainie

NIESIEMY pomoc mieszkańcom Ukrainy.

W odpowiedzi na prośbę Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Gliwicach informujemy, że nasza szkoła włącza się do pomocy dla Ukrainy i organizuje zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby.

Zbieraliśmy

1. Materiały opatrunkowe (duże kompresy, bandaże, kompresy, sól fizjologiczna, środki odkażające, przylepce, chusty opatrunkowe, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, koce termiczne itp.).

2. Żywność długoterminowa (olej, konserwy, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa, owoce, fasola, groch …)

3. Środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pampersy dla dzieci, pasty do zębów, mydła, proszki, itd.)

4. Nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce itd.)

5. Wózki po dzieciach.

Dziękujemy za wsparcie zbiórki.

Akcję pomocy dla Ukrainy koordynowały pani Anita Kulot i Małgorzata Wrotny wraz z uczniami należącymi do Szkolnego Koła PCK oraz koła wolontariatu z klasy 8a i 8b.